تعرفه تعمیرات مبل + نکاتی که باید بدانید

تعرفه تعمیرات مبل + نکاتی که باید بدانید

تعمیر مبل یک کار هنری و دارای ظریف‌ کاری است. به‌ خصوص اگر قرار باشد فقط قسمتی از مبل تعمیر شود. باید تعمیر به صورتی انجام شود که فرقی بین قسمت‌ های تعمیر شده با قسمت‌ های دیگر مبلمان به چشم نیاید. شما باید به دنبال فرد متخصصی باشید که نه‌ تنها از پس‌کار تعمیر به‌ خوبی بربیاید، بلکه متخصص خوبی در زمینه انتخاب انواع پارچه و رنگ بدنه مبل باشد. اگر شما کار را به فرد ماهر واگذار کنید خواهید دید که چطور با هزینه کم می‌ توانید صاحب یکدست مبلمان زیبا شوید؛ و دیگر زیر بار هزینه سنگین خرید یکدست مبلمان جدید نروید.

سؤالات متداول تعمیر مبلمان

دستمزد خدمات چطور محاسبه می‌ شود؟
بسته به نوع خدمات و جنسی که به‌ کاربرده می‌ شود، میزان دستمزد متغیر است.

برای تعویض پارچه مبل چه کسی مسئولیت خرید پارچه را به عهده دارد؟
معمولا خرید پارچه به عهده خریدار است و نجار فقط رویه‌ کوبی را انجام می‌ دهد؛ اما در بعضی‌ اوقات کارفرما خرید پارچه را هم به تعمیرکار واگذار می‌ کند.

نحوه پرداخت دستمزد به چه صورتی است؟
تعمیرکار بعد از بررسی قیمت نهایی مقداری از هزینه که شامل خرید لوازم می‌ شود را از کارفرما دریافت می‌ کند و معمولا بقیه مبلغ مانده را بعد از اتمام کار می‌ گیرد.

آیا امکان انتخاب پارچه خاص برای مبلمان وجود دارد؟
می‌ توانید هر پارچه‌ ای که دوست دارید را انتخاب کنید ولی نکته مهم نحوه برش و رویه‌ کوبی پارچه است. اگر پارچه گران‌ قیمت انتخاب کردید حتما کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ ای واگذار کنید.

مدت‌ زمان تعمیر مبل چقدر است؟
بعضی از تعمیرات نیاز به جابه‌ جایی مبل ندارد و در محل انجام می‌ شوند ولی تعمیراتی که در کارگاه انجام می‌ شوند برحسب میزان کار و زمانی که شما انتخاب کرده‌ اید بین یک هفته تا یک ماه به طول می‌ انجامد.

در صورت هزینه ایاب و ذهاب، پرداخت آن بر عهده چه کسی است؟
پرداخت هزینه ایاب و ذهاب توافقی است و معمولا برحسب میزان کار تعمیر محاسبه می‌ شود. به‌ منظور دیگر، اگر هزینه تعمیر خیلی بالا باشد، معمولا هزینه ایاب و ذهاب را تعمیرکار بر عهده می‌ گیرد. چنانچه هزینه و میزان کار تعمیر کم باشد، پرداخت هزینه‌ بر عهده مشتری است.

چه خدماتی از تعمیرکار مبل می‌ خواهید؟
قبل از هر اقدامی باید مشخص کنید چه خدماتی از مبل‌ساز می‌ خواهید. در این جا نمونه بعضی از خدمات مهم که تعمیرکاران مبل برحسب نیازتان می‌ توانند به شما ارائه دهند را نام می‌ بریم.

رنگ‌ آمیزی چوب یا بدنه مبل
رویه‌ کوبی مبل
تعویض تشکچه‌ ها
تعمیر بدنه مبل
تعویض فنر و اسفنج
نکات مهم تعمیر مبل
حتما خدمات تعمیر مبل را از شرکت های معتبر دریافت کنید.
قبل از واگذاری کار به تعمیرکار، نمونه کارها را ببینید.
نوع خدمات و جنس و رنگ پارچه و چوب را در فاکتور یادداشت کنید.
شرکتی را انتخاب کنید که خدماتش را تضمین کند.
قبل از تصمیم نهایی حتما یک پیش فاکتور دقیق از کالاهایی که می‌خواهید با مشخصات کامل از تعمیرکار دریافت کنید.
چنانچه بدنه و پارچه مبل شما سالم است و فقط اسفنج و فنر مبل از بین رفته است می‌توانید از تعمیرکار مبل بخواهید پارچه‌ های مبل را با دقت باز کند و بعد از تعمیر و تعویض فنر و اسفنج، رویه‌ کوبی مبل را با همان پارچه قبلی انجام دهد. در ضمن شما فرصت پیدا می‌ کنید تا پارچه‌ های مبل را بشویید.
در صورتی که فقط تشکچه‌ های دوبل نیاز به تعمیر دارند، خودتان می توانید با تهیه اسفنج، کار تعویض اسفنج‌ های قدیمی را بر عهده بگیرید و از هزینه‌ های اضافی جلوگیری کنید.

هزینه تقریبی برخی از خدمات تعمیر مبل
هزینه رنگ‌ آمیزی و رویه‌ کوبی هر عدد صندلی غذاخوری : در حدود ۹۰٬۰۰۰ تا ۲۰۰٬۰۰۰ تومان
هزینه رویه‌کوبی یکدست مبل ۷ نفره : در حدود ۵۰۰٬۰۰۰ تومان
هزینه رنگ‌کاری یکدست مبل ۷ نفره : در حدود ۷۰۰٬۰۰۰ تومان
هزینه تعمیر یکدست مبل ۷ نفره که شامل تعویض رویه، تشکچه‌ها، اسفنج، فنر و رنگ‌ آمیزی مبل است : حدود از ۱٬۲۰۰٬۰۰۰ تا ۲٬۵۰۰٬۰۰۰ تومان (که برحسب نوع جنس انتخابی و میزان کار متغیر است.)
هزینه تقریبی تعمیر و نوسازی مبلمان
کم ترین: ۹۰٬۰۰۰ تومان
میانگین : ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
بالاترین : ۲٬۵۰۰٬۰۰۰ تومان

توجه : مقادیر ارائه شده در این محتوا برحسب قیمت های رایج در بازار می باشد و ممکن است با انتخاب نوع پارچه و یا طرح خاصی از مبلمان قیمتهای متفاونی برای شما برآورد گردد.

لطفا برای مشاوره حتما با شماره های زیر تماس بگیرید :

تلفن همراه : 09127016670
شمال غرب تهران : 88083179
شرق تهران : 77926299
شمال تهران : 22894296

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *